«Країна Сандалія»
спортивне свято, присвячене відкриттю пам’ятника М.Ф.Яковченку у м. Прилуки
Учасники: 2 команди по 10 чоловік дітей молодшого шкільного віку
(Лунають позивні. Виконується пісня «Моя мама серце має» (із кінофільму «За двома зайцями». виступ супроводжує танцювальна група, яка демонструє різні види взуття. Дівчата – чобітки виносять велику карту Країни Сандалії. По закінченні пісні виходить ведуча.)
В. Доброго дня, шановні прилучани! Сьогодні, у святковий для Прилук день, коли відкрився пам’ятник нашому земляку Миколі Яковченку, вітаємо вас .
Микола Яковченко… Він був людиною від народу і народною. Його любили всі. Тільки він виходив на сцену – одразу аплодисменти. Хоч його доля, як батька і як чоловіка, склалася трагічно, його називають сміхотворцем. Де був він, там були жарти і сміх. Він увібрав у себе все, що український народ має в своєму багатстві гумористичному. І Микола Федорович усе прекрасне з цього гумору носив у собі й розповідав. Його аура лікувала людей. Він лікував сміхом.
Коли ви гарно роздивитесь новий пам’ятник,то помітите, що Микола Федорович сидить на лавочці в беретику, піджачку з «метеликом» і … в сандалях. Звісно, вигляд приголомшливий, але в цьому вбранні Яковченку було комфортно. Слід сказати, що Микола Федорович завжди купував взуття на 2-3 розміри більше , і носки черевиків, як у клоуна, були задерті вгору .
Чимало смішних пригод із життя Яковченка пов’язані із його сандалями.
І тому сьогодні, коли вшановуємо його пам'ять, ми запрошуємо всіх на спортивно-розважальне свято «Країна Сандалія». В цій країні живе різне взуття. В місті черевиків є магазин, фабрика, лікарня, музей…Та ви і самі все побачите. Сьогодні у Країні Сандалії відбудуться змагання двох команд.
Це команда «Тіп» та команда «Топ».
(Під музику команди виходять на сцену. Ведуча представляє команди. )
В. Учасникам наших цікавих змагань доведеться показати свою спритність і вміння користуватись різним взуттям. Але перш ніж розпочати змагання, спортсмени роблять розминку. Тому і я вам пропоную зробити зарядку.
(Дівчата-чобітки проводять масовку «Зарядка». Всі учасники свята повторюють рухи за «чобітками».)
В. Розім’ялися, тепер можна і починати змагання.
(Ведуча пояснює умови першої естафети «Знайди пару»)
- Гра-атракціон «Знайди пару»:
Реквізит: два обручі.
Умови: капітани команд стають спиною до команди. Члени команди знімають із лівої ноги взуття, кладуть всередину обруча. Капітанам треба підібрати взуття членам своєї команди.
(Номер художньої самодіяльності.)
(Ведуча пояснює умови наступної естафети, задає запитання деяким учасникам команди)
- «Зашнуруй черевики»
Реквізит: два черевики, два шнурки.
Умови: по черзі учасники команди шнурують черевики, просовуючи шнурок тільки в один отвір на ньому. Останній учасник повинен зав’язати шнурок на бант. Хто швидше і краще виконає завдання.
(Номер художньої самодіяльності.)
(Виходять дівчата-черевики.)
- Увага, ми знаходимось у місті Черевиків.
- Будьте обережні при переході вулиць.
В. У кожному місті є вулиці, провулки і правила дорожнього руху. У місті Черевиків це все також є. І ми пропонуємо ознайомитися із сигналами світлофорів у місті Черевиків.
(Ведуча пояснює умови гри «Світлофор» і проводить гру.)
- Гра «Світлофор»
Реквізит: три сигнальні картки із кольорами світлофора.
Умови: Діти виконують вправи по команді ведучого:
На червоний – присідаємо,
На жовтий – встаємо,
На зелений – крокуємо на місці.
(Номер художньої самодіяльності.)
(Виходять Черевики та ведуча.)
- Наша подорож по місту Черевиків продовжується. І зараз запрошуємо вас до будинку моделей
- Там зараз проходить дефіле. Тож давайте подивимось, що воно собою являє у місті Черевиків
В. Проводить опитування серед команд, пояснює умови естафети , проводить естафету «Дефіле».
- Естафета «Дефіле»
Реквізит: кеглі – 6 шт., туфлі жіночі – дві пари.
Умови: Кожному учаснику команди потрібно продефілювати в туфлях між кеглями, передаючи взуття. Хто виконає це завдання найелегантніше.
(Ведуча бере інтерв’ю в учасників команд.)
(Номер художньої самодіяльності.)
(Виходять Черевики.)
- А зараз прогноз погоди на найближчі 5 хвилин.
- Передбачається хмарна погода з короткочасним дощем, місцями зливи. Виходячи з дому, не забудьте взяти парасольки.
В. Задає запитання учасникам команди, пояснює умови наступної естафети. Проводиться змагання.
- «Біг в колошах з парасолькою»
Реквізит: парасольки – 2 шт.,
колоші – 2 пари,
обручі – 2 шт.
Умови: В колошах з парасолькою подолати дистанцію, обминаючи калюжі (обручі).
(Номер художньої самодіяльності.)
(Виходить ведуча.)
В. В житті Миколи Федоровича Яковченка бували моменти, коли він навіть взимку виходив на вулицю в домашніх капцях чи сандалях. Ось один епізод:
Одного разу взимку Микола Федорович вийшов до магазину у капцях та халаті. А на зустріч йому – колега по театру, вбраний більш традиційно для холодної пори року – в шубі і шапці. Побачив Яковченка і посміхається: «Миколо, як справи?» Яковченко не зупинився, а тільки кинув йому через плече, цокаючи зубами від холоду: «Влітку, влітку поговоримо». Ця фраза стала коронною фразою Миколи Федоровича.
А я хочу зауважити і нагадати, що взимку ходити все ж таки краще у валянцях. І зараз ми нагадаємо всім про зиму і Новорічне свято.
(Ведуча пояснює умови естафети «Біг у валянцях» та проводить естафету.)
- «Біг у валянцях»
Реквізит: ялинки – 2 шт.,
валянки – 2 пари,
торби – 2 шт.,
шапка Санти Клауса – 2 шт.
Умови: Під ялинкою лежать валянки.
1-й учасник команди біжить з торбою до ялинки, кладе торбу під ялинку, взуває валянки, біжить до команди, передає валянки 2-у учаснику.
2-й учасник біжить у валянках до ялинки, знімає валянки, бере торбу, повертається до команди, передає торбу 3-у часнику.
(Номер художньої самодіяльності.)
(Виходить ведуча.)
В. Микола Яковченко, коли приїздив до Прилук, то любив на березі Удаю повудити рибу. А я учасникам нашої подорожі пропоную теж порибалити. А так, як ми у Країні Сандалії, то на рибалку відправляємося у ластах.
- Естафета «У ластах»
Реквізит: ласти – 2 пари,
Риба – 20 шт.,
Корзина – 1 шт.,
Вудка – 2 шт.,
Відра – 2 шт.
Умови: 1-й учасник одягає ласти, біжить спиною вперед до місця, де ловиться риба, витягує одну рибину, повертається до команди, рибу кладе в обруч, ласти передає наступному учаснику.
В. А зараз запрошуємо вас на вулицю Пуантів. Там живуть, як ви здогадалися, пуанти – взуття артистів балету. На цій вулиці виступає танцювальний колектив ______________.
(Спортивний танок)
Підведення підсумків змагань
В. Ось і завершилось наше свято. Тепер, коли ви сядете відпочити на лавку поруч з Яковченком , чи станете фотографуватись, чи просто йтимете повз пам’ятник, пригадайте наше свято і посміхніться. Гарного вам настрою, смійтеся на здоров’я!
|